Je už zcela samozřejmostí, že si ženy holí ochlupení na nohou a v podpaží. Mnohé ženy si taktéž upravují ochlupení na svém pohlaví. Buďto částečně a nebo zcela. Ze všech úprav je právě holení přirození nejcitlivější a vyžaduje zcela odlišný přístup, než je holení nohou respektive podpaží.
Jsem muž, který má s holením ženského pohlaví už dost zkušeností, a tak se o ně touto cestou rád podělím. Budu velice rád, když mi napíšete své postřehy, náměty a zkušenosti. Ale teď už k vlastnímu holení.

Příprava

Je velmi rozhodující místo holení důkladně připravit. To znamená nejprve zkrátit co nejvíce ochlupení a navlhčit jej. Tato fáze částečně odpadá, bylo li již předtím ochlupení oholeno a je velmi krátké. Někdo na zkracování používá nůžky. Nejideálnější je použít pánský strojek na zkracování a úpravu vousů. Nejedná se o klasický holicí strojek. Zkrácení je nutné udělat co možná nejkratší. Pracujte precizně a pomalu. Zkraťte všechny chlupy na zvoleném místě. Nyní přichází fáze navlhčení. Napusťte do vany horkou vodu a ponořte se do ní. Použijte opravdu horkou vodu. Tak horkou, jak jste jen schopni vydržet minimálně po dobu deseti minut. To způsobí silné zjemnění ochlupení. Jemné chlupy se pak holí snadněji a krátké nezanášejí holicí strojek. Tvrdé a dlouhé chlupy způsobují při holení mikroskopické poškrábání, které způsobí podráždění. Proto je velice důležitá příprava.

Holicí krém

Mám velké zkušenosti s různými holicími krémy, ale nejideálnější jsou holicí krémy určené specielně pro ženy. Ty totiž obsahují vlasové kondicionéry, které zjemňují holené chlupy. Ženské holicí pěny s vitamínem E jsou nejlepší. Nešetřete a používejte ty nejlepší produkty.

Holicí strojek

Mnoho lidí má dobré zkušenosti s různými holicími strojky, ale po dlouhodobé praxi jsem zjistil, že Gilette Mach 3 je nejlepší. V žádném případě nepoužívejte laciné holicí strojky na jedno použití. Při holení použijte novou žiletku a po každém tahu jí očistěte v horké vodě. Zanesená žiletka holí zcela nedůkladně a výsledek je velice špatný. Mnoho podráždění, které vznikne po holení je způsobeno právě jemným poškrábáním z chlupů uvízlých v čepeli holicího strojku, které přejíždějí po citlivé pokožce.

Technika

Přesto, že je vaše pokožka navyklá na holení, nikdy neholte proti směru růstu chlupů. Vždy holte v tom směru, ve kterém chlupy rostou nebo napříč. Nikdy ne v proti směru. Při holení proti směru růstu chlupů totiž dochází k velkému podráždění pokožky a výsledek je přitom téměř stejný. Při holení po směru růstu chlupů se snažte mít pokožku vždy co nejvíce napnutou. Použijte lehký tlak na holicí strojek a nebojte se nanést holicí krém na holené místo i několikrát. Nikterak nepospíchejte a holení si užijte. Pro mnohé ženy je to velice příjemné a vzrušující. Buďte velice opatrní na citlivých a nebezpečných místech, jako jsou klitoris, malé a velké stydké pysky, mezi kterými bývají mnohdy také chlupy. Holení proti směru růstu chlupů je sice více účinné, ale většinou vždy způsobí podráždění a malé rudé pupínky. Když budete holit po směru růstu chlupů nebudete mít tak jemné vyholení. Rozdíl je však viditelný jen z bezprostřední blízkosti. Samozřejmě můžete oholení vyzkoušet i proti směru růstu chlupů, ale s největší pravděpodobností podráždění.

Ošetření po holení

Opláchnutí vlažnou vodou zakončí celý proces holení. Oholené místo je dobré namazat nějakým antiseptickým krémem, který zničí mikroby, ochrání před podrážděním a zatáhne všechny póry kůže. Někteří lidé toto dělají běžně, někdo to zcela nepotřebuje. Jedná se o zcela individuální záležitost. Ideální je v každém případě potřít oholené místo tamponem proti akné, které ochrání před vytvořením malých červených pupínků, z kterých mohou vzniknout velké červené pupínky.

Jak často holit

Jedná se o zcela individuální záležitost, která je závislá na rychlosti růstu ochlupení. Některé ženy se holí obden, jiné o něco později. Krátké tří až čtyřdenní chlupy způsobují svrbění, které některým ženám vadí, jiné nechávají v klidu. Proti svrbění nelze udělat nic jiného, než ochlupení opět oholit. Stejně jako jiné holicí úkony (podpáží, nohy) tak i holení pohlaví se časem urovná a problémy s podrážděním časem zmizí.

Mýty a pověry
Holením se chlupy nezhušťují ani neřídnou ani se nestávají silnější a tvrdší. Vše jsou to pouhé pověry. Chlupy, když začnou růst, tak díky své krátkosti jsou tvrdé a tuhé. Když dorostou opět délky okolo jednoho centimetru, jsou takové jako pře stovkou oholení. Pubické ochlupení nemá žádný vliv na hygienu. Naopak mnohé ženy tvrdí, že po oholení svého pohlaví si připadají daleko čistší. Zachování či oholení ochlupení je čistě osobní věcí člověka.

Holení pohlaví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..